czwartek, 24 sierpnia 2017

Park Narodowy Eifel.

Wycieczka do Parku Narodowego Eifel.
Góry Eifel to niewysoki masyw górski wchodzący w skład Reńskich Gór Łupkowych, natomiast sam park narodowy obejmuje tereny położone w sąsiedztwie jeziora Rurtalsperre Schwammenauel. Nordrhein-Westfalen.
Park Narodowy Eifel (niem. Nationalpark Eifel) – jeden z 14 parków narodowych na terenie Niemiec i jedyny park w Nadrenii Północnej-Westfalii.
Głównym zadaniem Parku Narodowego Eifel jest ochrona roślin, zwierząt i ich siedlisk, oraz działanie zgodne z określeniami Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (w skrócie IUCN). Wymaganiami IUCN jest to, aby 75% powierzchni parku narodowego pozostało nienaruszone przez człowieka – w ciągu 30 lat od powstania parku narodowego.
Ponad 10 000 hektarowy park obejmuje zbiornik Urft sąsiadujący z dawnym terenem wojskowym do szkolenia Dreiborn Plateau, który był wykorzystywany przez Belgijskie Siły Zbrojne i żołnierzy NATO. Obszar ten stanowi około 3300 hektarów całej powierzchni parku i został udostępniony publiczności 1 stycznia 2006.
Park narodowy leży pod względem administracyjnym w południowo-zachodniej części kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia. Pod względem geograficznym leży w północnej części regionu Eifel, pomiędzy Nideggen od północy, Gemünd na południu i belgijską granicą na południowym zachodzie. Od północnego zachodu Eifel jest ograniczony rzeką Rur
...
W celu zwiększenia się liczby odwiedzających i zapewnienia lepszej informacji turystycznej, krajowe systemy zarządzania parkiem, zbudowały cztery bramy do parku. Bramy są otwarte codziennie, a wejście jest bezpłatne. Oprócz podstawowych informacji każde Centrum Informacji oferuje inny motyw. Przy bramie Rurberg w Eiserbachdamm mottem jest żyła życia przyrody (niem.Lebensadern der Natur) i woda jest głównym tematem wystawy stałej. W Gemünd odwiedzający przeżywa historię lasu przy Bramie Kurgarten. W Heimbach głównym tematem są tajemnice lasu (Waldgeheimnisse). Przy bramie w Höfen centralnym punktem są łąki narcyza. (za Wikipedią)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wpisz swój komentarz...